4.10

Lasnamäe Vene Gümnaasium

1. detsembril 2018 oli lastekirjanik Viktor Dragunski 105. sünniaastapäev. 14. detsembril tähistati Lasnamäe Vene Gümnaasiumis seda tähtpäeva kirjandus- ja kunstikonkursiga.

Üritusel osales üle 80 õpilase ning kaheksa kooli. Iga kooli esindas kümneliikmeline võistkond 4.–7. klassi õpilastest.

Konkurssi hindas žürii, kelle hulgas olid kirjastuse Avita ning Tallinna Keskraamatukogu esindajad.

Üldarvestuses sai esimese koha Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi võistkond „Fõfki“, teise koha „Knigoriki“ Pae Gümnaasiumist ja kolmandaks tulid „Läänemerelased“ Läänemere Gümnaasiumist. Võitjad said auhinnaks Viktor Dragunski raamatuid.

Eriti tuleb kiita kaht eesti kooli: Arte Gümnaasiumi, kes on üritustel püsiv osavõtja, ning esimest korda osalenud Peetri Lasteaed-Põhikooli. Tänutäheks osavõtu ning huvi arendamise eest vene keele ja kirjanduse vastu said need koolid auhinnad ja kiituskirjad. 

 

Julia Golovko, Lasnamäe Vene Gümnaasiumi direktori kohusetäitja

 

Konkursi auhinnad, Viktor Dragunski raamatud

 

Lasnamäe Vene Gümnaasiumi projekt „Eesti kirjanike raamatute lehekülgedel“

Lasnamäe Vene Gümnaasiumis viidi juba seitsmendat korda läbi projekt „Eesti kirjanike raamatute lehekülgedel“, mis tänavu oli pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale.

Projektis keskenduti Aino Perviku teosele „Kunksmoor”.

Esikoha sai Tallinna Mustjõe Gümnaasium, järgnesid Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium ja Tartu Annelinna Gümnaasium.

Projektist võtsid osa kümne kooli võistkonnad, lisaks nimetatutele veel Tallinna Juudi Kool, Tallinna Läänemere Gümnaasium, Õppekeskus Intellekt, Erakool Intellekt, Maardu Põhikool, Ehte Humanitaargümnaasium, Tallinna Pae Gümnaasium ja Lasnamäe Vene Gümnaasium.

Žüriisse kuulusid Valentina Kašina (KPD Kirjastuse juht), Maia Melts (tõlkija), Ilona Martson-Kivirähk (ajakirja TÄHEKE peatoimetaja).     

Projekti toetasid Lasnamäe Linnaosa Valitsus, KPD kirjastus, ajakiri Täheke.

 

Julia Golovko, Lasnamäe Vene Gümnaasiumi õppealajuhataja

 

 

Võistlus „Ei ole tugevamat jõudu, kui sõnade jõud ...” tõi välja õpilaste andekuse

Lasnamäe Vene Gümnaasium korraldas märtsis 2019 traditsioonilise võistluse „Ei ole tugevamat jõudu, kui sõnade jõud ...“, kus oli osalejaid nii Tallinnast kui ka mujalt Eestist.

Tallinnast oli võistlemas 13 kooli: Lasnamäe Gümnaasium, Tallinna Pae Gümnaasium, Tallinna Humanitaargümnaasium, Tallinna Reaalkool, Tallinna 21. Kool, Tallinna Juudi Kool, Karjamaa Põhikool, Tallinna Mahtra Põhikool, Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium, Haabersti Vene Gümnaasium ja Lasnamäe Vene Gümnaasium. Proovile panid end ka Tartu Aleksander Puškini Kool ja Peetri Lasteaed-Põhikool. Kokku oli võistlustules sada 8.–12. klassi õpilast, kes võtsid mõõtu neljal alal: illustratsioonid, viktoriin, ilulugemine ja näitlemiskunst. 

Projekt oli täis andekaid ja inspireerivaid esitusi, kunsti ja loomingulisust. Esikolmikud kujunesid järgnevalt.

Illustratsioonid: 1. koht Darja Kurjanovitš (Lasnamäe Vene Gümnaasium); 2. koht Еkaterina Savtšuk (Tallinna Pae Gümnaasium), 3. koht Varvara Turnau (Tallinna 21. Kool).

Näitlemine: 1. koht Tallinna Juudi Kool, 2. koht Karjamaa Põhikool, 3. koht Lasnamäe Vene Gümnaasium.

Ilulugemine: 1. koht Varvara Turnau (Tallinna 21. Kool); 2. koht Еkaterina Тrifonova (Tallinna Humanitaargümnaasium), 3. koht Ivan Turapin (Lasnamäe Gümnaasium).

Viktoriin: 1. koht Voldemar Jasjul (Lasnamäe Gümnaasium), 2. koht Darja Veltmann (Tallinna Pae Gümnaasium), 3. koht Polina Barõšnikova (Tallinna Mahtra Põhikool), 3. koht Diana Džabarova (Lasnamäe Vene Gümnaasium).

Konkursi korraldajad tänavad kõiki osalejaid ning nende õpetajaid väga hea ettevalmistuse ja aktiivsuse eest.

 

Julia Golovko, Lasnamäe Vene Gümnaasiumi direktori kohusetäitja

 

Konkurss „Ei ole tugevamat jõudu, kui sõnade jõud ...”