4.37

Tallinna Südalinna Kool

Südalinna Koolis on õppetöös tähtsal kohal tulevik, tutvutakse nii digiõpikute kui virtuaalreaalsusega.

5. oktoobril 2018 tutvustas haridus- ja teadusminister Mailis Reps Tallinna Südalinna Koolis ajakirjanikele põhikooliõpilastele suunatud tasuta digiõpikuid. Kooli 4.a klassi õpilastel oli võimalus tulevikuklassis toimunud näidistunnis õpetajate Riina Abneri ja Veronika Taimla ning haridustehnoloog Anneli Kesksaare juhendamisel tutvustada, milliseid võimalusi pakub opiq.ee keskkond. Näidistunni eesmärk oli eelkõige näidata digiõpiku platvormi erinevaid võimalusi (tekstid, videod, avatud ja automaatkontrolliga ülesanded, kodutööde statistika, kõnesüntesaator jms).

Aprillis toimunud XII Tallinna algklasside lühinäidendite festivali KRÕF võitis Südalinna Kooli algklasside näitering näidendiga „Uhkus ajab upakile“ huvijuht Malle Koppeli juhendamisel. Seetõttu said näiteringi õpilased esindada Tallinna linna üle-eestilisel kooliteatrite festivalil. Õpilased said mõlemalt festivalilt ka mitu näitlejapreemiat.

Veebruaris kuulutati välja Tallinna linna noorsootöö tunnustuskonkursi „Suured teod“ võitjad. Tallinna Südalinna Kool osutus võitjaks kategoorias „Suured teod Tallinna noortele 2018“ projektiga „Kogupäevakool“, mis muudab kooli päevakava terviklikuks ja paindlikuks ning seob omavahel formaalse ja mitteformaalse õppetöö.

Kui 2018. aasta kevadel avati Südalinna Koolis #EduInnoLab Liitreaalsuse stuudio, oli ootusärevus ja uudishimu suur. Nüüd võib öelda, et Südalinna Kooli õpetajad oskavad leida võimalusi mitmekesistada õppetööd, kasutades virtuaal- või liitreaalsust. Kooli virtuaalreaalsuse lugu jõudis ka HITSA Tehnoloogiakompassi, mis annab ülevaate haridust puudutavatest tehnoloogiasuundadest koos ekspertide soovitustega.

 

Kerttu Mölder, Tallinna Südalinna Kooli projektijuht

 

Südalinna Kooli näitering võitis peapreemia KRÕF-il ja esindas Tallinna üle-eestilisel kooliteatrite festivalil

 

Virtuaalreaalsus on muutunud õppetöö tavapäraseks osaks

 

Kogupäevakooli kultuuriklubi Lennusadama muuseumitunnis

 

Tallinna Südalinna Kooli kogupäevakooli projekt sai noorsootöö auhinna

5. veebruaril 2019 kuulutati pidulikul Tallinna noorsootöö tunnustuskonkursi „Suured teod 2018“ auhinnagalal Vene Teatris välja aasta teod ja tegijad pealinna noorsootöös. Auhinnatud sai ka Tallinna Südalinna Kooli kogupäevakool.

Auhindu jagati viies kategoorias – Tallinna noorte suured teod, suured teod Tallinna noortele, aasta noorsootöötaja, aasta noor vabatahtlik ning aasta noorteühing.

Kategoorias „Suured teod Tallinna noortele 2018“ osutus võitjaks Tallinna Südakooli projekt „Kogupäevakool Tallinna Südalinna Koolis“. Tegu oli tänuväärse ettevõtmisega, kus kogu koolipere osalusel loodi kogupäevakooli mudel, mis aitas igapäevastesse tegevustesse kaasata suure hulga noori, kes eelnevalt ei olnud huvitegevuses osalenud või veetsid sihitult aega pärast tunde koolimajas.

Žürii märkis samas kategoorias ära ka programmid „Noortele oma Raadiku“ (MTÜ Linnalabor) ja „Noorsootöö läbi spordivabatahtlikkuse EV100“ (spordivabatahtlike liikumine SCULT) ning töövarjupäeva „Hüppa üle oma varju!“ (Põhja-Eesti Rajaleidja keskus).

Kategoorias „Tallinna noorte suured teod 2018“ leidis ära märkimist Tallinna 32. Keskkooli projekti „Treeningute nädal“. Võitjaks tuli selles kategoorias Põhja-Tallinna Noorte Ümarlaua heategevuskampaania „Ole sõber“.

Kategoorias „Tallinna aasta noorteühing 2018“ tunnistati žürii poolt auhinnavääriliseks noorteühing MTÜ Peace Child Eesti, ära märgiti veel Nõmme Õpilasesinduste Liit (NÕEL).

Tunnustuse „Tallinna aasta noor vabatahtlik 2018“ sai Liis Sepp, ära märgiti veel noored vabatahtlikud Veeda Kala ja Mia Velga. Tallinna aasta noorsootöötaja 2018 tiitli pälvis Laste Vaimse Tervise Keskuses noorsootöötaja Anna Zavolner, ära märgiti Haabersti Vaba Aja Keskuse töötaja Eneli Liigmann.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul oli tänavune tunnustuskonkurss eriti teguderohke ning on põhjust tunda uhkust – ühtekokku esitati konkursile 66 nominenti. „Meil on hea meel, et noorsootöö tunnustuskonkurss aitab märgata ja esile tõsta neid kõiki olulisi tegusid ja ka tegijaid pealinna noorsootöös. Selleaastasel konkursil paistis aga enam silma just vabatahtliku töö panus nii noortevaldkonna kui ka laiemalt kogu kogukonna arengusse. Seda nii noorte, noorteühingute kui ka noorsootöötajate seas, kes tihtipeale panustavad oluliselt rohkem, kui neilt seda ehk eeldataksegi. See on kindlasti eeskujuks kõigile ning on siiras rõõm, et vabatahtliku töö olulisust on hakatud aina rohkem hindama,“ tutvustas abilinnapea tänavust konkurssi. 

Tunnustuskonkursi „Suured teod“ peakorraldajaks on Tallinna Spordi- ja Noorsooamet.

Loe rohkem siit: Selgusid aasta suured teod Tallinna noorsootöös

 

Allikas: Tallinna Spordi- ja Noorsooamet