3.44

Tallinna Lasteaed Sipsik

2019. aastal andis Tallinna Lasteaed Sipsik välja oma esimese raamatu „Sipsiku 100 rada“. Kogumikus on kirjas 100 tervist edendavat rada, mida läbiti tervisemeeskonna eestvedamisel ning keskkonna- ja terviseprojekti raames.

Kogumiku algne idee sündis 2017/2018. õppeaasta alguses ja seoses EV100 edastatud üleskutsega Eesti juubeliks midagi teha. Tekkis mõte algatada Eesti Vabariigi sajanda aastapäeva tähistamiseks keskkonna- ja terviseprojekt „Sipsiku 100 rada“. Täpsemalt oli eesmärk läbida laste ja personaliga 100 tervise- ja looduserada ning kogumiku jaoks need üles täheldada. Mõte sai teoks ja terviseteemadega seotud lugudest valmis 2019. aasta alguses õppealajuhataja Ene Heina eestvedamisel ja kõiki õpetajaid kaasates 100-leheküljeline raamat. Kogumikku esitleti lasteaia Sipsik 15. sünnipäeval 18. märtsil 2019.

Kogumikust „Sipsiku 100 rada“ saab huvitavaid ideid ja inspiratsiooni tervist edendavate tegevuste elluviimiseks, et suurendada laste ja personali liikumisaktiivsust. Sealt leiab palju näiteid selle kohta, kuidas terve Sipsik on liikunud südamega ja südame nimel. Need lood jutustavad meile sellest, kuidas Sipsiku paljulapseline pere on avastusretkedel kogenud ja õppinud märkama nii iseennast looduses kui ka looduse elurikkust enda ümber. Raamat on koostatud parima terviseedendusalase praktika jagamiseks ja tervist edendavate tegevuste levitamiseks. Toimetades südalinna südames südamest südamesse oli, on ja jääb tervislik eluviis koos rohelise mõttelaadiga Sipsiku esimeseks valikuks.

 

Carmen Soo, Tallinna Lasteaia Sipsik direktor

 

Sipsiku 100 rada

 

Lasteaed Sipsik sai tunnustatud