4.7
Tallinna Kristiine Gümnaasium
Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 100. sünnipäeva tähistamine algas käsikäes meie vabariigi sajanda juubeliga.
Kogu koolipere jaoks oli kooli juubeli alguseks ühine koogivalmistamine Eesti Vabariigi sajandal sünnipäeval kooli sööklas.
Juubelieelne aasta tõi meie kooliellu pidulikke sündmusi, põnevaid tegevusi, asjalikke ettevõtmisi, koolipere ühistegemisi lastevanemate, vilistlaste ja kogukonnaga.
100. kooliaasta algas õpetajate päeva piduliku tähistamisega, mis oli sel aastal juubelile kohaselt eriti pidulik.
29. novembril osales perekondlikul seiklusmängul üle 200 isa, ema ja õpilase. Kümnest kontrollpunktist koosnenud seiklusraja läbis 28 võistkonda, kus võeti mõõtu mälumängus, nuputamisülesannetes, pildimängude lahendamises, täpsusviskes ja muusikapalade tundmises.
12. veebruaril nautis ligikaudu 300 inimest Eesti Rahvusraamatukogus Tallinna Kristiine Gümnaasiumi juubelile pühendatud kontserti. Kontserdil esitleti kooli juubelitrükist „Ajaraamat“, mille koostasid Helmi Kelle, Piret Vahtra ja Marika Ritso. Kõnedega esinesid direktor Tiina Pall ja linnosavanem Jaanus Riibe. Kava valmistasid ette Kadi Voosel, Teele Utt, Oksana Lohinova, Piret Vahtra ning Seila Jermann.
Kooli sünnipäeval 13. veebruaril esitleti juubeliks valminud telesaadet, kus intervjueeriti kooli õpetajaid ning õpilasi. Saate režissööriks oli 11. klassi õpilane Marten Paap ning saatejuhiks tema klassiõde Angelina Dolgopolaja. Toimus traditsiooniline ülekooliline mälumäng. Ühislaulmisel tuli esmaettekandele kooli juubeliks valminud regilaul. Pidupäeva lõpetas direktori vastuvõtt õpilastele.
14. veebruaril tähistati õpilasesinduse eestvedamisel sõbrapäeva. Esines bänd Flashback Thursday, korraldati meeleolukaid mänge.
15. veebruaril toimus vilistlaste korvpalliturniir. Kaheksa meeskonna konkurentsist väljus võitjana taktikaliselt mitmekülgsemalt mängu näidanud võistkond „Lend 1994–96“ (Karel Loide, Anti Tammo, Veiko Funk, Mihkel Tammo, Jüri Ummelas, Ain Sarnet). Teise koha saavutas 2018. aasta lõpetajate võistkond „Seen“. Lisaks korvpallimängule said osalejad proovida ka mälumängu. Vilistlane Timo Tarve oli koostanud huvitava viktoriini kooli spordiajaloost. Turniiri korraldamisega tegelesid Margus Luik, Arti Lindvest ja Tõnu Meos.
Traditsioonilise õpilaste ja õpetajate saalihoki kohtumisest väljus võitjana õpetajate meeskond skooriga 9:6.
22. veebruaril oli koolimaja endiste töötajate ja vilistlaste päralt. Direktori vastuvõtul tunnustati teenekaid õpetajaid. Aulas oli võimalik nautida kontsertetendust „Seletuskirjad läbi aegade“ (Kadi Voosel, Teele Utt ja Mart Usin). Eriliselt menuka etteastega paistis silma õpetajate rahvatantsurühm (juhendaja Marget Kulo).
Vilistlase Aarne Valmise eestvedamisel toimus heategevuslik oksjon „Kunst läbi kooli ajaloo – tindist digini,“ mille käigus koguti üle 400 euro. Vilistlasõhtul esines vilistlaste bänd Korter 47. Vinüülplaate keerutas õpetaja Denis Bozzi.
Juubelikuul sai auditooriumis vaadata näitust kooli ajaloost, mida külastasid kõik õpilased ja vilistlased. Näituse panid üles Epp Korp, Riina Neemela, Ülle-Kadrin Kaarnamets, Eha Hergauk ja Lauri Vilibert. Talvekuul kaunistasid koolihoovi õpilaste tehtud lumememmed ning kooli endise peaukse juurde ehitati vahvad vineerist lumememmekujud.
Kooli aastapäeva jääb meenutama õpilaste ja õpetajate Riina Neemela ja Epp Korbi ühistööna valminud suur seinavaip.
Juubeliaasta pakkus Tallinna Kristiine Gümnaasiumi õpilastele, õpetajatele, lapsevanematele ja vilistlastele palju rõõmuhetki.
Mart Usin Tallinna Kristiine Gümnaasiumi huvijuht
Tallinna Kristiine Gümnaasiumi robootikud
FIRST LEGO League Turkey Open International
22. –25. maini 2019 toimus Türgis Izmiri linnas robootikavõistlus FIRST LEGO League Turkey Open International, kuhu oli kutsutud Eestit esindama Tallinna Kristiine Gümnaasiumi robootikaring Öökullid. Robootikaringi liikmed pälvisid kutse tänu Eesti First Lego League sarjas saavutatud meistritiitlile. Robootikute juhendaja Lauri Vilibert võitis maineka auhinna Mentor Award.
Võistlus Turkey Open International oli üks neljast selleaastasest suurvõistlusest, kus osales enam kui 80 meeskonda 42 riigist. Neljal võistluspäeval tuli meeskondadel rinda pista robotimängus, tutvustada kohtunikele oma hooajateemalist uurimisprojekti ja innovaatilist lahendust. Lisaks dekoreerisid kõik meeskonnad oma võistlusboksi ning vahetasid omavahel teadmisi ja kogemusi eluolust ja robootikast. Puudu ei tulnud ka tantsust ja trallist, sest iga võistluspäev lõppes meeleoluka ühistegevusega.
Öökullide robotimängu tulemus jäi sel korral Euroopa keskmistega ühele pulgale, kuid hoolimata pikkadest ja väsitavatest võistluspäevadest ning tagasihoidlikust tulemusest tundsid meeskonnaliikmed suurt rõõmu võistlusel osalemisest. Poiste endi hinnangul said nad kaasa suure hulga uusi teadmisi ja kogemusi, mida plaanitakse uuel hooajal ka kõikide teiste robootikahuvilistega jagada. Just teadmiste jagamine on meeskonna eelneva hooaja tähtaim märksõna. Kogu möödunud aasta jooksul on pöidlahoidjaid oma tegemistega kursis hoitud Facebooki fännilehe kaudu. Lisaks postitustele hakkasid Öökullid valmistama ka õppevideoid, mille käigus jagati oma teadmisi ja kogemusi teistega. Kindlasti soovitakse õppevideote sarjaga oma Youtube’i kanalil jätkata ka uuel hooajal.
Suurvõistluse lõppakord oli üllatav. Nimelt omistati meeskonna juhendajale Lauri Vilibertile (Öökullipapale) Coach/Mentor Award’i auhinnakarikas. Tegemist on First Lego League suurvõistlustel juhendajale või mentorile omistatava autasuga pikaajalise ja sihikindla töö eest robootikavaldkonna edendamisel.
Mart Usin, Tallinna Kristiine Gümnaasiumi huvijuht
Kristiine gümnaasiumi Öökullid võitsid teist aastat järjest Baltimaade Minecrafti võistluse
Rahvusvahelise IT-hariduse nädalal kutsuti kooliõpilasi kõigist Balti riikidest pöörama tähelepanu kohalikule kultuuripärandile ja ehitama selle elemente Minecrafti mängu virtuaalkeskkonda.
Võistlus toimus 1.–8. detsembrini 2018 ja leidis aset juba viiendat korda. Teist aastat järjest võitis Tallinna Kristiine Gümnaasiumi võistkond Öökullid.
Vanima vanusegrupi (15–18-aastased) võitis eelmisel aastal Baltikumi üldvõidu pälvinud meeskond Öökullid (meeskonda kuulusid praegused ja endised Kristiine gümnaasiumi õpilased), kelle ehitatud Estonia teater pälvis selgi korral kõrgeima skoori ka Läti ja Leedu žüriidelt ning valiti Balti riikide parimaks tööks.
Sel aastal püstitasid noored virtuaalkeskkonda muljetavaldavalt detailitäpse Estonia teatri. Ehitise muutis põnevaks Redstone programmeerimiskeele abil loodud valguslahendused, mida oli võimalik kontrollida suure saali valguspuldist. Samuti oli võimalik teatris vaadata lühikest etendust.
„Loovus, koostööoskus, aja ja tegevuste planeerimise oskus, probleemi lahendamise oskus, suhtlemisoskus ... need on vaid esimesed pähe tulevad oskused, mis Minecrafti võistlusel osalejate tegevust kõrvalt jälgides täheldada võis. Kui lisada siia kultuuripädevus, mis võistluse seekordse teemaga väljakutseks seati, ja ka väga erinevate õppeainete teemad, näiteks keemilised elemendid ja nende kooslused, elektri juhtimine ja palju muudki, siis oli selle nädala jooksul võistlusel osalejatel õppimist või õpitu kasutamist väga palju,” kommenteeris võistlust Haridus- ja Teadusministeeriumi esindaja Kristel Rillo, kelle lapsed ka ise võistlusest osa võtsid. „Programmeerimist nähakse tihti kui väga keerulist tegevust, kuid Minecrafti mängides kirjutavad lapsed oma tegevuse lihtsustamiseks koodi ilma, et seda programmeerimiseks oskavad lugeda. Loodan, et Vaata Maailma SA ja algatust eest vedavad ettevõtted pakuvad sellist elamust lastele ka edaspidi,” lisas Rillo.
Video parimast Baltikumi ehitisest
Tiina Pall, Tallinna Kristiine Gümnaasiumi direktor
Kristiine gümnaasiumi direktor Tiina Pall, Haridus- ja Teadusministeeriumi esindaja Kristel Rillo, Öökullide pikaajaline juhendaja Lauri Vilibert, Microsoft Eesti juht Mart Mäe ja Vaata Maailma SA juhataja Kristi Kivilo õnnitlevad võidukat meeskonda
Kristiine gümnaasiumi tüdrukud ja poisid olid võidukad ülelinnalises pallilahingus
31. jaanuaril 2019 peeti Õismäe sportmängude hallis võistluse „1.–3. klasside pallilahing” Tallinna etapp.
Tallinna Kristiine Gümnaasiumi esindasid nii poiste kui tüdrukute võistkonnad. Mõlemad võistkonnad saavutasid 1. koha ning pääsu vabariiklikule võistlusele Tartus.
Allikas: Tallinna Kristiine Gümnaasium