1.4.8

Veerandsada Tallinna haridusasutust pälvis ökomärgise „Roheline lipp“

Tallinna Haridusamet tunneb head meelt oma koolide ja lasteaedade üle, kes pälvisid keskkonnahoidlikkust tunnustava ökomärgise „Roheline lipp“.

Ökomärgis anti üle 5. juunil 2019 Eesti Rahvusraamatukogus laste ja noorte keskkonnateadlikkuse kujunemist edendava ülemaailmse programmi ehk „Rohelise kooli“ konverentsil.

„Rohelise lipu“ said 26 Tallinna haridusasutust, sh 18 lasteaeda ja 8 kooli. Ühtekokku anti ökomärgis 42 haridusasutusele üle Eesti.

Ökomärgise said pealinna järgmised lasteaiad: Tallinna Arbu Lasteaed, Tallinna Asunduse Lasteaed, Tallinna Kadaka Lasteaed, Tallinna Kristiine Lasteaed, Tallinna Kullerkupu Lasteaed, Tallinna Lasteaed Kikas, Tallinna Lasteaed Maasikas, Tallinna Lasteaed Rabarüblik, Tallinna Lasteaed Sinilind, Tallinna Lasteaed Vikerkaar, Tallinna Lehola Lasteaed, Tallinna Lepatriinu Lasteaed, Tallinna Linnupesa Lasteaed, Tallinna Sikupilli Lasteaed, Tallinna Suur-Pae Lasteaed, Tallinna Sõbrakese Lasteaed, Tallinna Tuule Lasteaed ja Tallinna Ümera Lasteaed.

Koolidest said tunnustatud Kadrioru Saksa Gümnaasium, Lasnamäe Põhikool, Tallinna Lasnamäe Põhikool, Tallinna Mahtra Põhikool, Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium, Tallinna Tehnikagümnaasium, Tallinna Õismäe Vene Lütseum ja Tallinna Ühisgümnaasium.

Laste ja noorte keskkonnateadlikkuse kujunemist edendav ülemaailmne programm Eco-Schools ehk eestikeelse nimetusega „Roheline kool“ on tegutsenud 25 aastat, olles maailma suurim keskkonnahariduslik programm – võrgustikku kuulub ligi 53 000 haridusasutust 68 riigist.

Eesti on sellesse võrgustikku kuulunud kolm aastat, võrgustikus on 121 lasteaeda ja kooli üle Eesti, enam kui pooled neist on Tallinnast. Võrgustiku liikmed on teinud palju, et majandamisel säästa loodusressursse ning õppetöös kujundada keskkonnahoidu, elurikkust ja tervist ning teisi inimesi väärtustavat suhtumist.

Konverentsil rääkis kliimamuutustega seonduvast Timo Palo Vabariigi Presidendi Kantseleist ning Aveliina Helm Tartu Ülikoolist pani igaühele südamele looduskaitse vajadust. Iida-Elina Kiminki Soomest ja Hak van Nispen tot Pannerden Hollandist tutvustasid Eco-Schools rõhuasetusi oma maal. Osalejaid tervitas Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Eestis juhib Rohelise kooli programmi Eesti Looduskaitse Selts (ELKS), olles FEE täieõiguslik liige. ELKS on sõlminud programmi tegevuste koordineerimiseks koostöölepingu MTÜ-ga Koolitus- ja Nõustamiskeskus HARED. Programmi tegevusi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus, Tallinna Keskkonnaamet, Tallinna Haridusamet ja Pärnu Linnavalitsus.

Programmi „Roheline kool“ koduleht

 

Viivi Lokk, Tallinna Haridusamet