1.4.5

Galaõhtu 2018. aasta parimatele haridustöötajatele

4. oktoobril 2018 toimus Sokos Hotell Viru konverentsikeskuses galaõhtu Tallinna parimate õpetajate tunnustamiseks.

Vastuvõtule oli kutsutud 350 haridustöötajat. Autasud Tallinna aasta õpetajatele ning linna õnnitlused õpetajate päeva puhul andsid üle abilinnapea Vadim Belobrovtsev ja haridusameti juhataja Andres Pajula.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsev märkis, et ehkki eelseisvale vastuvõtule on kutsutud vaid vähesed õpetajad, tunnustab linn kõiki õpetajaid ja haridustöötajaid nende panuse ja pühendumuse eest ühiskonnale. „Täname südamest kõiki koolmeistreid, kes teevad igapäevaselt rasket ja hindamatut tööd meie linna ja riigi tuleviku – ehk laste väärtushinnangute ja hoiakute kujundamisel. Selle eest, et meie lastest kasvaksid tublid ja edukad kodanikud,“ sõnas Belobrovtsev. „Õpetajate päeva eel soovin aga kõigile meie õpetajatele palju rõõmsaid elamusi õpetamisest.“

Galaõhtul anti õpetajatele üle autasud üheteistkümnes kategoorias, sh konkursside „Eestimaa õpib ja tänab“ nominentidele ning Tallinna aasta õpetajatele ja Tallinna noortele õpetajatele.

Konkursi „Eestimaa õpib ja tänab“ kategooriates tunnustas Tallinn järgmisi õpetajaid (igast kategooriast kolm esimest esitati ka riiklikule tunnustusele).

Aasta lasteaiaõpetaja: Birgitta Tints (Tallinna Tammetõru Lasteaed), Egle Kaljaspolik (Tallinna Lasteaed Pallipõnn) ja Elbe Prants (Tallinna Lauliku Lasteaed) ning Agne Ruben (Tallinna Lastead Sipsik), Diane Starkopf (Kaarli Kooli lasteaed), Eve Sepper (Tallinna Kadaka Lasteaed), Imbi Nuut (Tallinna Mardi Lasteaed), Killut Vallandi (Tallinna Nurmenuku Lasteaed), Lilli Pärn (Tallinna Heleni Kool), Merike Müürsepp (Tallinna Lasteaed Kikas), Miralda Põder (Tallinna Lasteaed Pääsusilm), Taissia Dmitrijeva (Taime Lasteaed) ja Varje Soon (Tallinna Lasteaed Karikakar).

Aasta klassiõpetaja: Anne Tiits (Tallinna 32. Keskkool), Ilotana Haalen (Tallinna Kristiine Gümnaasium) ja Janne Kütt (Jakob Westholmi Gümnaasium) ning Anželika Raagmets (Tallinna Kunstigümnaasium), Kaia Rikson (Jakob Westholmi Gümnaasium), Maiki Saaring (Merivälja Kool), Olesja Ananjeva (Tallinna Pae Gümnaasium) ja Piret Kellam (Tallinna 21. Kool).

Aasta klassijuhataja: Anneli Laaspere (Tallinna Kivimäe Põhikool), Anu Kušvid (Tallinna Saksa Güm- naasium) ja Ülle Sirel (Tallinna Mustamäe Gümnaasium) ning Annike Soodla (Tallinna Kunstigümnaasium), Ave Arutamm (Tallinna 21. Kool), Ave Linaste (Kadrioru Saksa Gümnaasium), Kadri Ojala (Tallinna Arte Gümnaasium), Krista Kallas (Tallinna Kunstigümnaasium), Külli Ratassepp (Tallinna Kuristiku Gümnaasium), Piret Karu (Tallinna Reaalkool) ja Reine Kotkas (Rocca al Mare Kool).

Aasta põhikooliõpetaja: Jürgo Nooni (Ristiku Põhikool), Karoliina Tõnisson (Tallinna Järveotsa Gümnaasium) ja Mart Soobik (Tallinna 21. Kool) ning Anastassia Makarova (Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium), Anne Ermast (Tallinna Kivimäe Põhikool), Arvo Luik (Tallinn Pae Gümnaasium), Ingrid Aamisepp (Tallinna Tehnikagümnaasium), Ljudmilla Zarina (Tallinna Läänemere Gümnaasium) ja Maarit Jõemägi (Tallinna 32. Keskkool).

Aasta gümnaasiumiõpetaja: Merle Teever (Tallinna 21. Kool), Sirje Vasmann-Perend (Tallinna Kuristiku Gümnaasium) ja Villu Raja (Tallinna Reaalkool) ning Andero Vaarik (Tallinna Nõmme Gümnaasium), Anu Kell (Tallinna Reaalkool, Gustav Adolfi Gümnaasium), Erika Vatsel (Tallinna Reaalkool), Hanna Renter (Rocca al Mare Kool) ja Merle Pähn (Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium).

Aasta kutseõppeasutuse õpetaja: Juta Elbing-Nõlvak (Tallinna Ehituskool), Kristi Leinus (Tallinna Teeninduskool) ja Meeta Heinaste (Tallinna Ehituskool) ning Algi Karits (Tallinna Kopli Ametikool) ja Ülle Sisa (G. Otsa nimeline Tallinna Muusikakool).

Aasta tugispetsialist: Eeva Laul (Tallinna 32. Keskkool), Enely Suiste (Tallinna Kunstigümnaasium) ja Liina Leomar (Tallinna Heleni Kool) ning Saale Kibin (Tallinna Tondi Põhikool).

Aasta õppeasutuse juht: Kaarel Rundu (Tallinna Saksa Gümnaasium), Mari-Liis Sults (Tallinna Kunstigümnaasium) ja Piret Määr (Tallinna Kullatera Lasteaed) ning Ingrid Maadvere (Gustav Adolfi Gümnaasium), Marja Popov (Tallinna Inglise Kolledž), Pille Siimpoeg (Tallinna Rännaku Lasteaed) ja Toomas Pikhof (Pirita Majandusgümnaasium).

 

Birgitta Tints (Tallinna Tammetõru Lasteaed) - „Eestimaa õpib ja tänab” aasta lasteaiaõpetaja laureaat

 

Haridusasutuse aasta tegu: EV100 öölaulupidu (Kristel Kubber, Tallinna 32. Keskkool), matemaatika- ja nuputamisvõistlus (RõõmusOsavSõbralikInnukasNuputaja, Kaia Rikson ja Kersti Uudelt, Jakob Westholmi Gümnaasium) ja fotoprojekt „Lapse oma Eestimaa” (Annika Kuldsaar, Pelguranna Lasteaed) ning õpilaste üldkehalise ettevalmistuse mooduli ümberkorraldamine (Valeria Milaja, Tallinna Kopli Ametikool).

 

EV100 öölaulupeo peakorraldaja, Tallinna 32. Keskkooli õpilasaktiiv - „Eestimaa õpib ja tänab” haridusasutuse aasta tegu 2018 nominent

 

Aasta hariduse sõber: „Tagasi kooli“ 100 e-külalistund (Teibi Torm, MTÜ Tagasi kooli), Triin Noorkõiv (MTÜ Alustavat õpetajat toetav kool) ja Kätlin Juss (Eestisisene VeniVidiVici õpilasvahetusprogramm) ning Eesti Loodusmuuseum (loodusteadusliku hariduse edendaja Heidi Vilu) ja Raul Tomberg (Tallinna Huvikeskus Kullo).

Riiklikule konkursile „Eestimaa õpib ja tänab“ nomineeriti neli Tallinna õpetajat ning üks haridustegu.

 • Aasta klassiõpetaja – Ilotana Haalen (Tallinna Kristiine Gümnaasium), kelle rahulik olek ja hea huumorimeel loovad tundides töömeeleolu. Koos õpilastega kehtestatud kodukord ja kokkulepped tagavad sõbralikud suhted. Märkab iga õpilase eripära, arendades lapses just seda, milles tal on andeid ja võimeid. Liidab lapsi ühistegevuste abil.
 • Aasta põhikooliõpetaja – Mart Soobik (Tallinna 21. Kool), doktorikraadiga tehnoloogiaõpetaja, kes oma valdkonna andunud fännina panustab nii aine kui ka õpilaste arengusse ja on alati sammu võrra ajast ees. Mardi tööd iseloomustab innovaatilisus, suur ainealane kompetentsus ja pidev enesearendus. Tehnoloogiatundides õpitut rakendatakse ka igapäevases koolielus, tihti aidatakse jõukohastel parandustöödel.
 • Aasta gümnaasiumiõpetaja – Villu Raja (Tallinna Reaalkool), kes teeb oma tööd suure pühendumuse ja lugupidamisega nii aine kui ka õpilaste suhtes ning on üks lemmik-matemaatikaõpetajatest mitmele põlvkonnale. Õpetab struktureeritult ja seetõttu on õpilastel kerge järge pidada. Esitab ootused õpilaste suhtes selgelt ning suunab õpilasi toimetama teadlikult, on õppetöös paindlik.
 • Aasta tugispetsialist – Eeva Laul (Tallinna 32. keskkool), kelle põhimõtteks on, et laps peab abi saama kohe: tähtis on varajane märkamine. Tema juhtimisel toimub iga trimestri lõpus tugisüsteemide koosolek, kus lepitakse kokku sammud, mida õpilaste toetamiseks ette võtta. Tänu tema tundidele on õppimises järje peale saanud nii mõnigi, kelle puhul õpetajad ja lapsevanemad olid juba lootuse kaotanud.
 • Haridusasutuse aasta tegu – EV100 öölaulupidu (Tallinna 32. keskkooli aktiiv). Eesti 100. sünnipäeva puhul soovisid õpilased teha midagi enneolematut ja korraldasid koolihoovis pakases ja lumesajus võimsate emotsioonide ja ilutulestikuga öölaulupeo, mida külastas üle poole tuhande inimese ja mille ettevalmistuses osales üle saja inimese. Motivatsiooni ei pidanud kunstlikult tekitama, kuna sisemine soov teha midagi koos oli suur.

Kõik nominendid leiab 10. septembri 2018 Õpetajate Lehest.

 

Ilotana Haalen (Tallinna Kristiine Gümnaasium) - „Eestimaa õpib ja tänab” aasta klassiõpetaja nominent

 

Mart Soobik (Tallinna 21. Kool) - „Eestimaa õpib ja tänab” aasta põhikooliõpetaja laureaat

 

Villu Raja (Tallinna Reaalkool) - "Eestimaa õpib ja tänab" aasta gümnaasiumiõpetaja laureaat 

 

Meeta Heinaste (Tallinna Ehituskool) - "Eestimaa õpib ja tänab" aasta kutseõppeasutuse õpetaja nominent 

 

Eeva Laul (Tallinna 32. Keskkool) - "Eestimaa õpib ja tänab" aasta tugispetsialisti nominent 

 

Tallinn on juba aastaid tunnustanud ka noori õpetajaid ning tööjuubilaridest haridusasutuste juhte.

Tallinna noor õpetaja: Liis Seero (Gustav Adolfi Gümnaasium), Alice Aaviksoo (Gustav Adolfi Gümnaasium), Fred Rõigas (Tallinna Kelmiküla Lasteaed), Getter Saaroja (Tallinna lasteaed Sipsik), Helerin Seepter (Tallinna Luha Lasteaed), Jaana Skvortsova (Tallinna Järveotsa Gümnaasium), Lidia Kervališvili (Tallinna Tondiraba Huvikool), Maarjan Rand (Pirita Majandusgümnaasium), Maur Below (Gustav Adolfi Gümnaasium), Moonika Sinivee (Pelguranna Lasteaed), Siim Oja (Tallinna Kelmiküla Lasteaed) ja Svetlana Melnikova (Ehte Humanitaargümnaasium).

Tööjuubilarid:

 • 35 aastat – Heidi Kalda (Tallinna Tuule Lasteaed), Ljudmilla Parve (Tallinna Lasteaed Sinilill) ja Mae Säinas (Tallinna Läänemere Lasteaed);
 • 30 aastat – Sergei Garanža (Tallinna Linnamäe Vene Lütseum), Marina Groznova (Tallinna Päevalille Lasteaed), Marika Hallikmann (Muumipere Laste- sõim), Marika Liiv (Kalamaja Lasteaed) ja Tatjana Sõtjšjova (Tallinna Kuristiku Lasteaed);
 • 25 aastat – Niina Sõtnik (Tallinna Tõnismäe Reaalkool), Anne Avakivi (Tallinna Haraka Lasteaed) ja Lea Pihelgas (Tallinna Rõõmupesa Lasteaed);
 • 20 aastat – Veronika Kübar (Tallinna Lille Lasteaed);
 • 15 aastat – Terje Laanemets (Pirita Lasteaed), Alvina Maasik (Tallinna Arbu Lasteaed), Raili Mäe (Tallinna Veerise Lasteaed), Jelena Mere (Tallinna Unistuse Lasteaed), Imbi Pajula (Tallinna Liivamäe Lasteaed), Aita Saar (Tallinna Luha Lasteaed), Tatjana Slutskaja (Tallinna Raadiku Lasteaed), Carmen Soo (Tallinna Lasteaed Sipsik), Silvi Suur (Tallinna Lasteaed Pääsusilm) ja Helin Värtina (Tallinna Komeedi Lasteaed);
 • 10 aastat – Laidi Kaldoja (Tallinna Kiisupere Lasteaed), Marge Lass (Tallinna Lasteaed Kaseke), Sirje Ebral (Tallinna Arte Gümnaasium), Jekaterina Gritsevskaja (Tallinna Loitsu Lasteaed), Valeria Erm (Tallinna Linnamäe Lasteaed) ja Katrin Rasina (Tallinna Lasteaed Kiikhobu).

Galaõhtu lõppes piduliku õhtusöögiga restoranis Merineitsi ning meeleoluka etendusega Starlight Cabaret’lt

 

Viivi Lokk, Leini Jürisaar, Tallinna Haridusamet