3.74

Tallinna Raadiku Lasteaed

Tallinna Raadiku Lasteaed soovis kinkida Eestile oma käte ja südamete soojust. Otsustati kududa kõik üheskoos, nii õpetajad, vanemad kui lapsed, Eestile sünnipäevaks suur soe sall.

Kõigepealt korraldati meistriklass õpetajatele. Õpetati, kuidas kududa väikeseid ruudukesi kartongil, et need pärast kokku õmmelda. Seejärel kudusid kõigi rühmade lapsed koos vanematega terve veebruari jooksul sallikesi ja õmblesid need kokku. Nii saadigi valmis üks suur ja pikk sall Eestile. Projekti lõpetamiseks korraldati muinasjutufestival eesti keeles. „Nii me kinkisime oma käte ja südamete soojust meie Eestile“, ütles lasteiaia õppealajuhataja Svetlana Plotnikova.

 

Svetlana Plotnikova, Tallinna Raadiku Lasteaia õppealajuhataja

 

Eesti sünnipäevaks soe ja suur sall 

 

Õpetajate meistriklass Raadiku lasteaias

 

Marsruutmäng – üllatus lastele ja täiskasvanutele eesti keele kui riigikeele 100. sünnipäeva puhul

Igal aastal maikuus korraldab Raadiku lasteaed marsruutmängu õppeaasta jooksul omandatud teemade põhjal. Selle aasta mäng kandis nime „Kivilood“ ja mängust võtsid osa 4–7-aastased lapsed.

Mängu alguses said nii lapsed kui nende vanemad Ülemiste vanakeselt ülesande täita ära võlukaardid. Selleks pidid nad jalutama vanalinnas ja leidma üles kassikaevu, kivikuuli ja keskaegsete käsitööliste sümboleid.

Lapsed pidid koos õpetajatega läbima neli jaama. Nendeks olid „Fantastilised lood”, „Viisakuse jaam”, „Imepärased väljakaevamised” ja „Kassikaev”. Jaamades olid lastele ülesannete lahendamisel abiks Bee-Botid ja Ozobotid.

Kõige salapärasem ja võluvam jaam oli „Kassikaev”. Seal kohtusid lapsed nõiaga, kes palus neil välja mõelda muinasjutu kividest, mis olid toodud Läänemere kaldalt.

Mängu lõpus kohtusid lapsed taas Ülemiste vanakesega, kes pakkus neile vana eesti retsepti järgi tehtud komme.

 

Svetlana Plotnikova, Tallinna Raadiku Lasteaia õppealajuhataja

 

Raadiku lasteaia lapsed mõtlevad välja kivide muinasjuttu

 

Lapsed marsruutmängu eel