4.3

Haabersti Vene Gümnaasium

Detsembris 2018 tähistas Haabersti Vene Gümnaasium neljakümne aasta sünnipäeva.

11. detsembril olid koolis külas Tallinna Linnavalitsuse, Haabersti Linnaosa Valitsuse ja Tallinna Haridusameti esindajad, koolide ja lasteaedade direktorid ning kooli koostööpartnerid. Kooli direktor Irina Antonjuk tänas pedagoogilist kollektiivi kauaaegse ja pühendunud koostöö eest.

Kooli sünnipäeva tähistasid ka õpilased. Kontserdil esinesid Haabersti Vene Gümnaasiumi koorid Rjabinka ja Mosaika nii vene kui ka eesti keeles, pealtvaatajaid rõõmustas ka tantsustuudio Graatsia. Kooli direktor tunnustas neid õpilasi, kes on aastate jooksul esinenud edukalt konkurssidel, olümpiaadidel, projektides ning spordivõistlustel.

MÕK-programmi raames toimusid aktiivõppe päevad –  sügisel „Liikumine ja tervislik eluviis“ ja kevadel „Loodus meie ümber“.

2019. aasta on eesti keele aasta. Sel põhjusel tekkis idee korraldada projekt Haabersti Vene Gümnaasiumi ja Õismäe lasteaedade keelekümblejatele, kus kõik plaanitud üritused toimusid töötubade vormis ning olid mõeldud eesti keele õppe toetamiseks. Projekti põhieesmärk on positiivne ja sujuv üleminek lasteaia keelekümbluse programmilt kooli programmile. Projekti raames tähistati üheskoos jõulupühi, seejärel Eesti filmi päeva ning Eesti Vabariigi aastapäev.

Erilist tähelepanu pöörati emakeelepäevale, mida tähistati nii koos lasteaedade kui ka Tallinna vene õppekeelega koolidega: 14. märtsil said Haabersti Vene Gümnaasiumi aulas kokku eri koolide õpilased. Kõik külalised koos Haabersti Vene Gümnaasiumi õpilastega külastasid mitmeid töötubasid ning osalesid viktoriinis. Meelelahutuseks sai näha robotite tantsu.

 

Marina Šaab, Haabersti Vene Gümnaasiumi õppealajuhataja

 

Haabersti Vene Gümnaasiumi juubel

 

Iseseisvuspäev

 

Eesti keele aasta

Aasta 2019 on eesti keele aasta. Sellest tekkis idee korraldada projekt Haabersti Vene Gümnaasiumi ja Õismäe lasteaedade keelekümblejatele eesti keele õppe toetamiseks.

Projekti põhieesmärk oli sujuv üleminek lasteaia keelekümbluse programmist kooliprogrammi nii, et see ei tekitaks probleeme ega raskusi ei lastele ega nende vanematele. 

Projekt hõlmas mitmesuguseid üritusi. Esmalt tähistati üheskoos jõulupühi. Haabersti Vene Gümnaasiumi keelekümblusklasside õpilased käisid lasteaedades, rääkisid jõuludest ning meisterdasid koos lastega päkapikke. Seejärel korraldati lasteaias jõuluteemaline näitus. Projekt jätkus Eesti filmi päevaga koolis, lapsed vaatasid „Sipsikut”, tutvusid Eno Raua loominguga, joonistasid ning õmblesid Sipsikuid. Seejärel tuli Eesti Vabariigi aastapäev, mil lasteaialapsed tulid taas kooli, kus tööõpetuse klassis tehti üheskoos Eesti sümbolitega vineerist meeneid. Koos tähistati ka emakeelepäeva. Piduliku aktuse avakõne pidas koolidirektor Irina Antonjuk. Haabersti Linnaosa Valitsuse vanem Marek Jürgenson kõneles lihtsas eesti keeles õpilastele emakeele tähtsusest.

Kõik külalised koos õpilastega külastasid töötubasid ning osalesid viktoriinis. Meelelahutuseks sai näha robotite tantsu.

Aprilli alguses külastasid nii lasteaedade kui ka kooliõpilaste vanemad koolitunde ning said hea ettekujutuse kooli keelekümblusest.

 

Marina Rüütel, Haabersti Vene Gümnaasiumi õpetaja

 

Keelekümblusklasside õpilased käisid lasteaedades

 

 

Projekt „Noorte ühistegevuste läbi sünnib tulevane eluvalik“

Tallinna Haabersti Vene Gümnaasiumis viidi sügisvaheajal ja teise trimestri alguses läbi projekt „Noorte ühistegevuste läbi sünnib tulevane eluvalik“.

Projekt oli suunatud nii vene kui eesti õppekeelega 8.–10. klassi õpilastele, kes vajavad toetust ühistegevuses ja lähitulevikus hakkavad endale erialal valima. Projektis osalesid õpilased Haabersti Vene Gümnaasiumist, Karjamaa Põhikoolist ja Järveotsa Gümnaasiumist. Projekti toetas Tallinna Linnakantselei „Kodurahu” programmi raames. Noored said kohtuda mitmete elukutsete kogenud spetsialistidega, kes jagasid neile oma mõtteid, õnnestumisi ja ebaõnnestumisi. Noored kohtusid ERR-i кorrespondendi Dmitri Kulikoviga, Raadio 4 saatejuhi Anna Kutyrinaga, karjääriplaneerimise õpetaja, Töötukassa tööharjutuse gruppijuhi Marina Gromovaga, treeneri ja massööri Priit Kõrvega, ettevõtja Oleg Mrachkovskiyga, Paldiski Põhjasadama peainseneri Anatoly Glushkoga, Vene teatri näitleja Aleksander Okuneviga ja Haabersti Vene Gümnaaiumi klassiõpetaja Sandra Anoniga. Lisaks külastasid noored Raadio 4 stuudiot, kus said näha ajakirjanike igapäevast tööd, ja Maxima Eesti OÜ kauplust, kus tutvusid töötingimustega, ka käisid nad õppereisidel Paldiski Põhjasadamas ja Eesti Ringhäälingumuuseumis, mis asub Türil.

Veel said õpilased osaleda interaktiivses „Elukutsemaailmas“ ja töötoas „Minu unistuste pannoo”. Osalejate sõnul avardasid üritused nende silmaringi ning arendasid loovusoskusi.

Projekti lõpetas konverents, kus õpilased vaatasid videod, mis oli lindistatud projekti käigus.

 

Marina Gromova, Tallinna Haabersti Vene Gümnaasiumi huvijuht

 

Haabersti Vene Gümnaasiumi noored külaskäigul ERR-i stuudios

 

Noored tutvumas Maxima kaupluse tööga

 

Festival „Me oleme erinevad, kuid me oleme koos”

Oktoobri teisel nädalal toimus Haabersti Vene Gümnaasiumis (HVG) juba XVI koolinoorte festival „Me oleme erinevad, kuid me oleme koos“, kus osalesid Eesti, Valgevene ja Ukraina õpilased. Festival sai alguse 1998, kuid HVG jaoks oli see esimene kord.

Festivali osalejaid tervitasid Haabersti Linnaosa Valitsuse juhataja asetäitja Oleg Siljanov ning Valgevene kultuuriühingu „Ljos“ folklooriansambel. Kultuuriürituste kõrval juhendas HVG infojuht robootika-töötuba, kus leidis aset ka rahvusvaheliste meeskondade ehitatud robotite võistlus. Iga riigi õpilased esitasid festivalil lugusid oma kodumaast.

Festivali eesmärk on loovuse ja loomingulisuse arendamine, meeskonnatöö õppimine ja arendamine ühiste väärtuste – headuse, rõõmu, rahu ja sõpruse – kaudu.

Ettevõtmist toetasid Ukraina Vabariigi Saatkond ja MTÜ Eduplaneet.

 

Irina Antonjuk, Haabersti Vene Gümnaasiumi direktor

 

Festivalil „Me oleme erinevad, kuid me oleme koos“ osalesid Eesti, Valgevene ja Ukraina lapsed

 

XVII rahvusvahelisel festivalil Kiievis

25.–29. märtsil 2019 osalesid Haabersti Vene Gümnaasiumi õpilased Kiievis XVII rahvusvahelisel „Sõpruskonna” festivalil, õpilasi saatsid direktor Irina Antonjuk ja õppejuht Marina Šaab.

Festivali kava oli väga sisukas ja selle teemaks olid Eesti, Valgevene ja Ukraina ajalugu, kultuur ja legendid. Festival algas suurepärase kontserdiga, mille olid ette valmistanud Kiievi Infotehnoloogia Lütseumi õpilased. Haabersti kooli 10.–11. klassi õpilased esinesid lauluga „Kuula“ eesti keeles ning eesti rahvatantsudega, lisaks ansambli „Kazka“ looga ukraina keeles.

Kultuurilises osas olid Haabersti kooli õpilased ette valmistanud filmi ning lood Vanast Toomasest ja Järvevanast, Valgest Daamist Haapsalu lossist ning Tuhala nõiakaevust.

Festivali ajal vaatasid noored Ukraina ooperi- ja balletiteatris balletti „Caesar“ ning külastasid Akadeemilist Draamateatrit.

 

Irina Antonjuk, Haabersti Vene Gümnaasiumi direktor

 

Haabersti Vene Gümnaasium võttis osa heategevuslikus aktsioonis ÄFFY KAISUKAS

Iru hooldekodul sündis soov kinkida igale hooldekodu eakale oma kaisukas. Oma kätega õmmeldud Äffy kaisukas oleks hoolivuse sümboliks ja soojuse allikaks.

Selle mõtte elluviimiseks tuli hooldekodule appi Jõuluvana Äffy, kes toimetas kaisukad eakateni, Kangadžungel pakkus õmblemiseks vajalikud materjalid, Omniva oli Äffy kaisukate kohale toimetaja ja TV3 kajastas sündmust.

Selle aktsiooniga ühinesid inimesed üle Eesti, ning ka mitmed Tallinna koolid.

Ka Haabersti Vene Gümnaasiumil tekkis soov osaleda selles heategevuses ning õpilased õmblesid Äffy kaisukaid kooli huvijuhi Marina Gromova, käsitööõpetajate Svetlana Kotšegarova ja Vladlena Semenova juhendamisel. HVG õpilased õmblesid valmis ja andsid Iru hooldekodule üle 40 kaisukat.

 

Allikas: Haabersti Vene Gümnaasium

 

Õpilaste oma kätega õmmeldud Äffy kaisukad

 

Heategevuslik laat Haabersti Vene Gümnaasiumis

18. detsembril ning 14. mail toimusid Haabersti Vene Gümnaasiumis heategevuslikud laadad, kus koguti 1069 eurot ja 7 senti.

Kogutud raha annetati fondi „Märka ja aita!“, mis keskendub laste abistamisele erakorraliste juhtumite puhul. Selle eesmärgiga laatu läbi viia ei ole mitte ainult tore ja põnev, vaid ka väga tähtis nendele, keda selle fondi tõttu aidatakse. Kõik laadal müüdu oli valmistatud oma kätega. Seal oli nii küpsetisi ja maiuseid kui ka armsaid käsitööesemeid: pehmed mänguasjad, käevõrud, kaardid, väikesed meened.

Allikas: Haabersti Vene Gümnaasium