3.60

Tallinna Lotte Lasteaed

Tallinna Lotte Lasteaia lapsed tähistasid laulupeoaastat.

Suvel leidis renoveeritud laulukaare all aset suur juubelipidu „Minu arm“ – tähistati 150 aasta möödumist esimesest laulupeost. 2018. aasta detsembris möödus 110 aastat Gustav Ernesaksa sünnist, möödunud kevadel aga 75 aastat Lydia Koidula sõnadele Ernesaksa komponeeritud ja laulupidude hümni staatusesse tõusnud „Mu isamaa on minu arm“ loomisest.

Lotte lasteaia suured ja väikesed otsustasid, et neid tähtsaid numbreid peab tähistama ning võtsid jalge alla ühise matkatee. Maikuine rännak viis mööda kuulsa helilooja ja dirigendi Gustav Ernesaksa kodumajast Oru tänaval ning jõudis välja istuva laulutaadi kujuni lauluväljaku mäel. Edasi-tagasi kultuuriloolist teekonda jätkus pea nelja kilomeetri jagu.

Suvisele laulupeole oli pühendatud ka läbi maja looklevas kunstikoridoris eksponeeritud kevadnäitus „Laulupidu Lillemäel“.

Lasteaiamaja kodutänavale nime andnud Eesti ühe kõigi aegade tähtsama poeedi Lydia Koidula poole olid pilgud-mõtted-teod suunatud emakeelepäeval.

Just niimoodi hoiame ja väärtustame ajalugu ning tähtsaid kultuurisündmusi ja -tegelasi, eriti kõike seda, mis meie ümber ja vahetus läheduses.

 

Kadri Toomeste, Tallinna Lotte Lasteaia muusikaõpetaja

 

Lotte lasteaia laste rännak viis neid mööda Gustav Ernesaksa kodumajast

 

Lapsed Laulutaat Gustav Ernesaksa mälestusmärgi juures lauluväljakul

 

Vinks-Vonks laulupäev

Ühel kaunil aprillikuu päeval 2019 sündis Tallinna Lotte Lasteaias midagi uut, helisevat ja ilusat. Toimus esimene Vinks-Vonks Laulupäev – muusikat ja laulu täis hommikupoolik Tallinna Kesklinna lasteaedade laulumaiatele.

Nii kogunes laulvaid lapsi Koidula tänava lasteaiamajja pargi serval üsna aukartustäratav hulk. Neid tervitasid ja võtsid vastu kärbes Jaak, karu Eduard, seaema Helmi, kassidest isa-poega Mati ja Bruno, lepatriinu Tarmo ning loomulikult laste suurim lemmik, koeratüdruk Lotte.

Seltsis jätkuski laulu kauemaks kui silmapilk ja kõik said sõbralikus õhkkonnas ette kanda, mis hinges helisemas. Kui keha istumisest väsis, võeti ette ühised vigurtantsud ja kohe õige mitu korda. Lotte lasteaia suur saal sai üleni laulu-lusti täis.

Esimesest Vinks-Vonks Laulupäevast võttis osa 41 vahvat laululast kesklinna 16 lasteaiast ja nende tublid juhendajad-muusikaõpetajad. Esindatud olid Tallinna Luha Lasteaed, Tallinna Kullatera Lasteaed, Tallinna Virmalise Lasteaed, Tallinna Kadrioru Lasteaed, Tallinna Jaan Poska Lasteaed, Tallinna Mesimummu Lasteaed, Tallinna Mürakaru Lasteaed, Tallinna Komeedi Lasteaed, Tallinna Liivalossi Lasteaed, Tallinna Mardi Lasteaed, Tallinna Magdaleena Lasteaed, Tallinna Endla Lasteaed, Tallinna Päevalille Lasteaed, Tallinna Kiisa Lasteaed, Rõõmutarekese Lasteaed ja Tallinna Lotte Lasteaed.

Laulupäeva toetas Tallinna Kesklinna Valitsus, kes hoolitses selle eest, et iga tubli laululaps saaks kingipaki. 

Vinks-Vonks laulupäevast saab rohkem lugeda siit.

 

Kadri Toomeste, Tallinna Lotte Lasteaia muusikaõpetaja

 

Vinks-Vonks Laulupäev

 

Teatripoolkuu Lotte lasteaia moodi

Märtsikuu on teatrikuu, Tallinna Lotte Lasteaias aga hoopis teatripoolkuu. Just poole kuu ehk kahe nädala jagu jätkus esitada ja vaadata vahvaid etendusi.

Repertuaaris oli nii klassikat kui Leiutajateküla algupära, tänapäevast tõlgendust ja improteatrit: Näiteks “Seaema Helmi ja põrsakesed” esitajasid 3–5-aastased, “Vaatan siiapoole, vaatan sinnapoole” 2–3-aastased ja “Kus asub armastus?” 4–7-aastased noored näitlejad, kokku tuli välja kuus etendust.

 

Allikas: Tallinna Lotte Lasteaed