3.67

Tallinna Mustakivi Lasteaed

Tallinna Mustakivi Lasteaed võitis konkursi „Haridusuuendus 2019“. Konkursi eesmärk oli tunnustada Tallinna haridusasutusi, kes toetavad muutuva õpikäsituse elluviimist. Tallinna Mustakivi Lasteaias toimetati projektiga „Palju huvitavaid elukutseid” HEV-laste individuaalse arengu toetamiseks.

Õppeprogrammi esimene osa toimus aprillis 2018. Tasandusrühma lastel käisid külas mitmete elukutsete esindajad: sõdur, juuksur, hambaarst, kingsepp, treener, loomaarst. Nad tõid kaasa suure hulga tööriistu, videoid, fotosid. Tutvustades lastele oma ameti eripära mängisid külalised koos lastega didaktilisi mänge, viisid läbi praktilisi harjutusi, mis olid suunatud laste kõnearengule.

Õppeprogrammi teise osa käigus külastasid lapsed suurte inimeste töökohti. Laste uuteks sõpradeks said pagar, fotograaf ja tuletõrjuja.

Tutvudes erialadega lapsed kõnelesid aktiivselt, vaatlesid, võrdlesid, loendasid, uurisid, meisterdasid ja liikusid. Lapsed mäletasid toimunud tegevusi väga detailselt, kuigi igapäevaelus on õppematerjali meelde jätmine on neile väga raske. Need lapsed, kes on tavapärases tegevuses alati passiivsed, soovisid neil kohtumistel aktiivselt osaleda.

Selle õppeprogrammi oluline osa oli pakkuda lastele võimalusi suhtlemiseks ja uute teadmiste saamiseks ning seeläbi tõsta laste enesehinnangut.

 

Svetlana Hruštšova, Tallinna Mustakivi Lasteaia direktor

 

Lapsed ringkäigul tuletõrjujate juures

 

Spordisaal meeldib kõigile lastele 

 

Kingsepatöö teeb meele rõõmsaks

 

Tallinna Mustakivi Lasteaia projekt „Mustakivi õppepeenar“

2019. aastal oli Mustakivi lasteaed üks esimestest, kes alustas Tallinna Keskkonnaameti toel linnaaiandusega.

Projekti eesmärk on kaasa aidata lasteaialaste keskkonnateadlikkuse kasvule ja lastel loodusesse säästva suhtumise kujundamisele. Projektis osalesid Naeratuse rühma ja erivajadustega laste Vikerkaare ning Naerupallide rühmad.

Lasteaiapere koos keskkonnaameti esindajatega projekteeris, planeeris ja rajas õppepeenrad. Seejärel panid lapsed koos õpetajatega pottidesse mulla ja külvasid sinna seemned. Iga päev kastsid nad mulda ja jälgisid taimede kasvu. Kui taimed olid juba küllalt sirgunud, istutasid lapsed need ümber õppepeenardele. Projekti käigus kevadel ja suvel said lapsed näha, kuidas taimed kasvavad, ja tutvusid taimede eest hoolitsemise eripäraga.

Kõigile on teada, et lapse suhtlemine loodusega on koolieeliku üks tähtsamatest arengu aspektidest. Taimede eest hoolitsemine on lastele põnev ja õpetlik tegevus.

 

Allikas: Tallinna Mustakivi Lasteaed

 

Mustakivi lasteaia õppepeenar

 

Koostööprojekt „Loodussõprade klubi”

Oktoobrist kuni märtsini osalesid Tallinna Mustakivi Lasteaia, Tallinna Kivila Lasteaia, Tallinna Muhu Lasteaia, Tallinna Linnamäe Lasteaia lapsed ja õpetajad MÕK raames koostööprojektis „Loodussõprade klubi”.

Kivila pargis toimus etendus „Loodusehaldjas ja tema sõbrad”, kus nelja lasteaia lapsed said ülesande leida Loodusehaldja kadunud võti. Selleks pidid lapsed täitma ülesandeid eesti keele, spordi, loogika ja robootika kontrollpunktides. Spordipunktis toimus teatevõistlus, eesti keele kontrollpunktis said lapsed tähtedest laduda ja nimetada eestikeelseid aedvilju. Robootikas aitas Bee-Bot lastel ülesandeid lahendada.

Lapsed olid väga tublid ja Loodusehaljas sai oma võtme tagasi.

Üritusel osales Lasnamäe linnaosavalitsuse vanem Maria Juffereva.

Kõrvitsapidu peeti Tallinna Kivila Lasteaias. Lasteaiad kogusid Tallinna loomaaia asukatele kõrvitsaid ja tegid ka neile plakateid. Kivila lasteaia õuealal mängisid lapsed üheskoos muusika ja laulu saatel. Lapsed said teada loomade toitumisest loomaaias ja elevandipoegade liikumisviisist looduses. Lõbusa ühismängu lõpus kostitasid Kivila lasteaia kokad kõiki osalejaid väga maitsva kõrvitsasupiga. Üritus kulmineerus kogutud kõrvitsate ja plakatite saatmisega loomaaeda. Tallinna loomaaed oli kingituse üle väga tänulik ja kõik osalejad said tänukirjad soojade sõnadega.

Tallinna Linnamäe Lasteaed viis läbi projekti 3. osa „Skaudid on looduse sõbrad”. Tallinna Läänemere Gümnaasiumi skautide meeskonna „Siil” lapsed rääkisid enda tegevusest, näitasid matkade videoid ja mängisid lastega.

Skaudid rääkisid, kuidas looduses käituda ja ümbritseva eest hoolt kanda. Lapsed said teada, et skautliku tegevuse oluline põhimõte on õpetada noortele loodust tundma ja austama ning elama keskkonnasäästlikult. Skaudid tuletasid lastele meelde, et sõbralik olla, üksteist toetada, olla füüsiliselt aktiivne ja vastupidav on vahva.

Projekti viimane osa „Sõbrad ja looduskaitsjad” toimus Tallinna Muhu Lasteaias. Lapsed ja õpetajad korraldasid muusikasaalis etenduse „Kuldkalake“, mis oli lavastatud uudselt ja huvitavalt. Lapsed said teada, mida teha, et hoida maailma puhtana. Mängides mängu „Sorteeri prügi” tulid väikesed looduskaitsjad appi metsa prügist päästmisel. Muhu lasteaia laste käsitöönäitusel tutvusid aga lapsed materjalide taaskasutamise võimalustega.

 

Allikas: Tallinna Mustakivi Lasteaed

 

Kõrvitsapidu