1.5.8

Tallinn võttis käsile ka lasteaedade renoveerimise

Linn on ehitanud mitmeid uusi lasteaedu ja korrastanud rühmaruume, kuid paljud vanad lasteaiad ootavad põhjalikku uuenduskuuri. Linn on seadnud sihiks teha korda ka kõik lasteaiad, nagu seda on tehtud koolidega.

Jaanuaris tutvus abilinnapea Vadim Belobrovtsev tööde käiguga remondis olevates lasteaedades. „Peame väga oluliseks, et kõik lapsed saaksid kasvada ja õppida tänapäevases ning tervislikus keskkonnas, sama tähtsad on ka õpetajate töötingimused,“ ütles abilinnapea. „Kui viimase kümnekonna aasta jooksul on linnal tulnud keskenduda peamiselt uute lasteaiakohtade loomisele, siis nüüd oleme seadnud eesmärgiks teha korda kõik ajale jalgu jäävad lasteaiad. Kavatseme nii sel kui ka järgmistel aastatel investeerida lasteaedade korrastamisse 10 miljonit eurot ning aastaks 2030 loodame kõik majad viia vastavusse tervisekaitse nõuete ning lastevanemate ootustega.“

2019. aastal saavad uue näo Sitsi Lasteaia ja Tallinna Männikäbi Lasteaia hooned. Remondi käigus rekonstrueeritakse mõlema maja siseruumid, paigaldatakse tänapäevane soojustatud fassaad, rajatakse uued praegustele nõuetele vastavad tehnosüsteemid, sealhulgas elektri- ja küttesüsteemid ning ventilatsioonisüsteem, millega tagatakse rühmaruumides lastele tervislik sisekliima. Remondi tulemusena saavutatakse ka märkimisväärne energiasääst võrreldes varasemaga, maja uus energiaklass on B.

Sitsi Lasteaia ehitusega tegeles AS Eviko, tööde maksumus on ligikaudu 1,93 miljonit eurot. Lasteaed sai valmis juunis 2019. Tallinna Männikäbi Lasteaia ehitajaks on AS Paide MEK, tööde maksumus on ligikaudu 2,36 miljonit eurot. Ehitustööd algasid 31. jaanuaril ning plaaniti lõpetada septembris 2019.

Sitsi Lasteaia ja Tallinna Männikäbi Lasteaia rekonstrueerimistöid koordineerib Tallinna Haridusamet. Rekonstrueerimist toetab Sihtasutus Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) avaliku sektori hoonetes energiatõhususe ja taastuvenergia edendamise meetme raames.

Ettevalmistused on alanud ka Tallinna Järveotsa Lasteaia, Tallinna Lasteaia Laagna Rukkilill, Tallinna Lasteaia Rabarüblik, Tallinna Liivamäe Lasteaaia, Tallinna Lasteaia Päikesejänku, Tallinna Vindi Lasteaia, Tallinna Rõõmupesa Lasteaia ning Lasteaia Maasikas kapitaalremondiks.

 

Andrus Parm, Leini Jürisaar, Tallinna Haridusamet