1.4.1

Pidulik vastuvõtt kuld- või hõbemedaliga lõpetanud abiturientidele

5. juunil 2019 toimus Lillepaviljonis pidulik vastuvõtt pealinna parimatele abiturientidele, kus noori tänasid ja tunnustasid linnapea Mihhail Kõlvart, abilinnapea Vadim Belobrovtsev ja haridusameti juhataja Andres Pajula.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on parimate gümnaasiumilõpetajate kutsumine linna tänuvastuvõtule Tallinnas saanud heaks tavaks, mis toimub igal kevadel enne lõpuaktusi. „Sellega soovib linn tunnustada noorte püüdlusi ja nende silmapaistvaid tulemusi, mida gümnaasiumi lõpetamine kuld- või hõbemedaliga kahtlemata on,“ ütles Belobrovtsev. „Hea meel on näha, et võrreldes eelmise kahe aastaga on medalistide arv tõusnud ning tipptulemuseni on õpingutel jõudnud lausa 350 noort. Kuldmedaliga lõpetab tänavu 188 ja hõbemedaliga 162 abiturienti, esindatud on koguni 48 kooli.“

2016/2017. õppeaastal lõpetas gümnaasiumi medaliga 304 abiturienti (sh 161 kuld- ja 143 hõbemedaliga) ning 2017/2018. õppeaastal 292 lõpetajat (sh 153 kuld- ja 139 hõbemedaliga). Medaliga lõpetanute nimed leiab lisadest 1 ja 2.

Õpilaste nimel kõnelesid vastuvõtul Carmen Sandra Kuusk Tallinna Reaalkoolist ning Laura Pitšugina ja Andrei Pankratov Tallinna Pae Gümnaasiumist. Muusikalist külakosti pakkus laulja Kerli Kivilaan.

 

Marika Pettai, Tallinna Haridusamet

 

Gümnaasiumi kuld- ja hõbemedaliga lõpetanud abituriendid vastuvõtul Lillepaviljonis

 

Laura Pitšugina ja Andrei Pankratov andmas edasi õpilaste tänusõnu