1.3.7

Haridusasutuste kunsti- ja käsitööde näitused Tallinna Haridusametis

Tallinna Haridusameti tööruume on juba üle kümne aasta kaunistanud linna koolide ja lasteaedade kunsti- ja käsitöönäitused. Ka sel õppeaastal said nii pererahvas kui ka külalised näha kuut eripalgelist näitust.

Näitusega esinesid Tallinna Tondi Põhikool (14. september – 30. november 2018), Tallinna Meelespea Lasteaed, Tallinna Õismäe Gümnaasium ja Tallinna Mustakivi Lasteaed (30. november 2018 – 17. jaanuar 2019), Tallinna Järveotsa Gümnaasium (17. jaanuar – 1. märts 2019), Tallinna Linnamäe Vene Lütseum (1. märts – 12. aprill 2019), Tallinna Lasteaed Mooniõied (12. aprill –17. mai 2019) ning Tallinna Järveotsa Lasteaed (17. mai – 13. september 2019).

Kuigi näitusi on haridusametis korraldatud palju, oli iga väljapanek taas erakordne ja omamoodi.

Näiteks 30. novembri hommikul ootas Tallinna Haridusameti töötajaid tore üllatus – kõikide kabinettide ustel naeratasid neile vastu vahvad päkapikud, kingikotid häid soove pungil täis. See polnud veel kõik – ka seintel leidus jõuluteemalisi pilte ning hallivõitu sügispäeva lisasid särtsu rahvuslikud seelikutriibud. Tähelepanelik vaatleja märkas, et mõned päkapikud olid veel maja peal askeldamas – „vahele jäid“ Tallinna Meelespea Lasteaia ja Tallinna Õismäe Gümnaasiumi õpetajad, kes ekspositsioonile veel viimast lihvi andsid. Kõik lasteaia õpetajad ja lapsed olid näituse lõpuni kohal, seda muidugi joonistustel ja plakatitel. Lapsed olid öelnud palju häid soove, mis õpetajate abiga kirja said ja haridusameti poole teele pandi. Kõik soovid jõudsid kenasti ka kohale, aitäh!

Tallinna Järveotsa Lasteaed näitas Eesti rahvariiete ilu läbi laste silmade

Tallinna Mustakivi Lasteaed omalt poolt kaunistas haridusameti aknalauad imeliste jõuluehetega. Jõuluehted pühendati Eesti Vabariigi sajandijuubelile, sestap oli teemaks sini-must-valge. Meisterdamisel pole fantaasiaga tagasi hoitud. Kuigi lõuendiks oli vaid kuulike, suudeti sinna peenelt mahutada nii talvemaastikke, lumesadusid, härmas aknaid kui ka terve Eesti kaart.

Õppeaastat jäi lõpetama Tallinna Järveotsa Lasteaia näitus „Eesti keele õppimine loovtegevuses“, mis laulu- ja tantsupeo aastale kohaselt andis edasi eesti rahvariide ilu läbi laste silmade.

 

Leini Jürisaar, Tallinna Haridusamet

 

Advendiaeg algas haridusametis toreda üllatusega - kabinettide uksed olid kattunud päkapikkudega (asjaosalised: Tallinna Meelespea Lasteaed ja Tallinna Õismäe Gümnaasium)

 

 

Tallinna Mustakivi Lasteaia fantaasiaküllased, Eesti sajandijuubelile pühendatud jõuluehted

 

Tallinna Järveotsa Lasteaed näitas Eesti rahvariiete ilu läbi laste silmade