1.3.2

Suur aabitsapidu esimeste klasside õpilastele

3. septembril 2018 olid kõik Tallinna vastsed koolijütsid koos vanemate ja õpetajatega oodatud Vabaduse väljakule, et tähistada koolitee algust traditsioonilise aabitsapeoga, millel seekord pealkirjaks „Õigetpidi Ants ja Tagurpidi Ants koolis“.

Lapsi õnnitlesid koolitee alguse puhul abilinnapea Vadim Belobrovtsev ja Kesklinna vanem Vladimir Svet.

„Esimene koolipäev on ülimalt tähtis iga lapse, aga ka tema vanemate elus. Soovime, et see jääks lastele kauaks ajaks meelde ühe toreda päevana, mida oma pere ja uute klassikaaslastega koos veedeti,“ rääkis Vadim Belobrovtsev. „Aabitsapeo traditsioon algas juba tosina aasta eest – alguses küll teise nime all – ning meil on hea meel, et aja jooksul pole huvi raugenud. See näitab, et kooli alguse ühine tähistamine on peredele vajalik. Ootame ka sel korral rohkelt peolisi, sest programm saab olema meeleolukas ja mitmekesine. Õnnelikku kooliteed kõigile vastsete- le koolijütsidele, nende peredele ja õpetajatele!“

Nagu alati, said külalised taas osa mitmekülgsest meelelahutusest nii laval kui ka töötubades.

Kahetunnise kontserdi sisustasid tantsijad ja lauljad Mustamäe Laste Loomingu Majast, Tallinna Huvikeskusest Kullo, Erahuvikoolist Meero Muusik, Tsirkusestuudiost Folie, Tallinna Kelmiküla Lasteaiast, Tantsuklubist Koit. Huvitavaid katseid näitas Kolme Põrsakese Teadusteater. Peaesinejaks oli seekord laulja Liis Lemsalu.

Töötubades pakkusid tegevusi Tallinna munitsipaalhuvikoolid, Tallinna Loomaaed, Energia Avastuskeskus, Eestile olid katnud Eesti Draamateater, Eesti Vabaõhumuuseum, NUKU teater ja muuseum, Rahvusooper Estonia, Nõmme Seikluspark, Tallinna Teletorn ja Energia Avastuskeskus. Loosis osaleda sai peokutsega, mille lapsed said kevadel oma lasteaiast.

Kogu päeva ohjasid Õigetpidi Ants ja Tagurpidi Ants, kes ajasid nii õigetpidi kui ka tagurpidi asju, mis lastele palju nalja tegid.

 

 

Nagu ikka, tõi aabitsapidu kohale platsitäie vastseid koolijütse, kes rõõmuga laval toimuvale kaasa elasid 

 

Toreda kontserdi andsid noored artistid Tallinna huvikoolidest 

 

Tagurpidi Ants tuleb lavalt maha ja siis läheb "rajuks" - tantsijad on valmis

 

 

 

Tegelustelkides sai loodust uurida, vaadata vanu aabitsaid või meisterdada

 

Leini Jürisaar, Merike Kivimäe, Tallinna Haridusamet