1.2.4

Väliskülaliste visiidid haridusametisse

2018/2019. õppeaastal külastasid Tallinna Haridusametit haridusdelegatsioonid Lõuna-Koreast, Malaisiast, Uus-Meremaalt, Saksamaalt, Jaapanist, Brasiiliast ja mitmest teisest riigist.

5. septembril 2018 kohtusid Kätlin Kalde ja Reet Nõmmoja Tallinna Haridusametis Jeollabuk-do haridusametnikega Lõuna-Koreast. Vahetati digivahendite õppetöös kasutamise ja programmeerimise edendamise kogemusi.

 

Lõuna-Korea haridusametnikud Tallinna Haridusametis, keskel on (vasakult) Reet Nõmmoja ja Kätlin Kalde Tallinna Haridusametist

 

19. septembril 2018 kohtus Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula Malaisia Sarawak ́i osariigi kogukonna heaolu, naiste, perede ja laste arengu valdkonna ministri Dato Sri Hajah Fatimah Abdullah ja delegatsiooniga, kuhu kuulusid aseminister ja ministeeriumi töötajad, kokku 14 inimest. Peamised huvivaldkonnad olid Eesti hariduse areng, hariduse infosüsteemid ja digivahendite kasutamine õppetöös. Malaisia esindus külastas ka Tallinna Kullatera Lasteaeda.

 

Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula (keskel) kohtus Malaisia osariigi Sarawak-i kogukonna heaolu, naiste, perede ja laste arengu valdkonna ministri Dato Sri Hajah Fatimah Abdullah ́ ja delegatsiooniga

 

18.–19. oktoobril 2018 oli Tallinnas õppevisiidil Uus- Meremaa Glenview School koolijuht Lynda Knight- de Blois, kes soovis tutvuda Eesti haridussüsteemi ja koolide õppetöö korraldusega. Visiidi käigus külastati Tallinna Nõmme Põhikooli tunde, kus külaline viis läbi ka tunni Uus-Meremaa ja oma kooli teemal. Samuti külastati Tallinna Rännaku Lasteaeda ja kohtuti Tallinna Haridusameti esindajaga.

 

Uus-Meremaa Glenview School koolijuht Lynda Knight-de Blois tutvustab Tallinna Nõmme Põhikooli õpilastele oma maad

 

21. veebruaril 2019 kohtusid Tallinna Haridusameti esindajaga ja tutvusid õppetöö korraldusega Tallinna Tehnikagümnaasiumis Taiwani haridustöötajad.

 

Taiwani delegatsioon Tallinna Tehnikagümnaasiumis

 

27.–29. märtsil 2019 kohtusid Tallinna Haridusameti esindajatega Saksamaa, Bavaria alushariduse valdkonna spetsialistid ja lasteaiajuhid, kes tutvusid ka õppetegevustega Tallinna Suitsupääsupesa Lasteaias, Tallinna Lasteaias Vikerkaar, Tallinna Kullatera Lasteaias, Tallinna Rännaku Lasteaias ja Tallinna Lasteaias Delfiin.

 

Bavaria (Saksamaa) alushariduse spetsialistid ja lasteaiajuhid külastamas Tallinna Suitsupääsupesa Lasteaeda

 

13. mail 2019 kohtus haridusameti juhataja Andres Pajula Jaapani organisatsiooni JAPET (Japan Association for Promoting Educational Technology) delegatsiooniga. Kohtumise peamine teema oli infotehnoloogia areng Eesti hariduses ja digivahendite kasutamine erinevates õppeainetes ning valdkonna eesmärgid ja väljakutsed. Jaapanlased külastasid ka Tallinna Südalinna Kooli ja Pelgulinna Gümnaasiumi.

 

Jaapani delegatsioon Tallinna Haridusametis

 

14.–15. mail 2019 oli Tallinnas õppevisiidil Brasiilia erakoolijuhtide ühenduse SIEEESP delegatsioon (28 inimest). Andres Pajula kohtus delegatsiooniga Tallinna Õpetajate Majas, kus tutvuti Eesti ja Brasiilia haridussüsteemidega, digivahendite kasutamisega Tallinna haridusasutustes ning valdkonna peamiste väljakutsetega. Brasiillased külastasid Tallinna Kopli Ametikooli, Tallinna Kesklinna Põhikooli, Rocca al Mare Kooli ning kohtusid Eesti Koolijuhtide Ühenduse esimehe Toomas Kruusimäega.

 

Brasiilia erakoolijuhtide ühenduse SIEEESP delegatsioon külastamas Tallinna Kopli Ametikooli

 

5. juunil 2019 käisid Tallinnas õppevisiidil Belgia, Flandria koolijuhid ja haridusametnikud, kokku 35 inimest. Kohtuti Tallinna Haridusameti esindajaga ja põhjalikult tutvuti Tallinna 21. Kooli õppetööga.

 

Reet Nõmmoja, Tallinna Haridusamet