1.3.12

Tallinna Haridusamet tähistas oma sajandijuubelit

16. novembril 2018 sai haridusamet saja-aastaseks, sama vanaks, kui Eesti Vabariik.

Saja aasta eest tuli noorel Eesti riigil muu hulgas üles ehitada oma haridussüsteem. Alates 1. aprillist 1918 asus pealinnas hariduselu juhtima Tallinna Linna Koolivalitsus. 15. novembril 1918 anti Tallinna Linnavalitsuse koosoleku otsusega hariduselu juhtimine Linna Rahvahariduse Komisjonile. 16. novembril 1918 ilmus linna ametlikus väljaandes „Tallinna Teataja“ ametlik teade linnavalitsuse eelmise päeva otsusest ning seda päeva loetaksegi Tallinna Haridusameti sünnipäevaks. Tallinna Haridusameti nime kannab endine hariduskoondis 1. veebruarist 1992.

Väärikat juubelit tähistati Tallinna Teletornis koos endiste ja praeguste töötajatega. Pidulikul koosviibimisel rõõmustasid külalisi Tallinna Tantsuakadeemia tantsutupp Märt Agu juhendamisel ning noor andekas viiuldaja Karl-Erik Märtson.

Juhataja Andres Pajula andis üle auhinnad haridusameti aasta tegijatele, keda amet valis oma väärtustele tuginedes juba teist korda. Sajandijuubeli aastal said tunnustatud järgmised töötajad, keda kolleegid kirjeldasid nii.

Aasta heategija: Tiina Vainrauh – alati naeratav, abivalmis ja rõõmsameelne kolleeg, südamega inimene. Ta on heategija ja hea inimene olnud kogu aeg, nii oma abivalmiduse, hoolivuse kui ka erapooletu suhtumisega kõigisse. Tal on palju tööalaseid oskusi, mida ta lahekelt õpetab või millega aitab. Tiina on haridusameti töötajate esindaja ning seisab vajadusel iga kolleegi eest.

Aasta uuendaja: Viivi Lokk, kellel on alati uusi ja põnevaid ideid olenemata valdkonnast, tema käest saab alati mõtteid, kuidas teha teisiti ning oleks taas kõiki üllatav ja positiivne.

Aasta meeskonnamängija: Kairi Tooming, tänu kellele saavad haridusameti töötajad pädevat nõustamist ja kaasamõtlemist. Ta on professionaalne meeskonnaliige, kes jätab isiklikud ambitsioonid tagaplaanile ning  pakub alati probleemidele konkreetseid lahendusi ja seda ilma keerutamata.

Aasta rõõmurull: Leila Pever, kes särab alati kui päike. Ta on kui haridusameti täht, kes nakatab oma hea tujuga ka teisi ning leiab alati positiivseid vaatevinkleid, kuigi mõnes olukorras on seda raske leida. Tal on kaasakiskuv positiivne energia.

Aasta üllataja: Elis Lehtpuu, kes tegi karjäärimuutuse, võttes vastu väljakutset pakkuva töö haldusosakonnas. Olles pealtnäha habras ja õrn, oli ta valmis võtma väga jõulise vastutuse. Ta on olnud väga motiveeritud ja koostööaldis.

Aasta meeskond: haridusameti innovatsioonimeeskond koosseisus Andres Pajula, Rainer Rannala, Marika Kallas, Viivi Lokk, Piret Lind, Kätlin Kalde, Leini Jürisaar ja Marika Pettai, keda on ikka kokku kutsutud, kui on soov uusi ideid genereerida. Meeskonnas on alati värskeid ideid ning koos toimetades tekib sünergia, mis viib uute mõteteni. Tänu selle meeskonna tööle said paljud tänavused üritused uue hingamise.

Endine kolleeg 2018: Eve Aser, kes töötas haridusametis pikka aega ning keda mäletatakse vaid hea sõnaga.

 

Neeme Mozolev, Reili Silm, Leini Jürisaar, Tallinna Haridusamet

 

16. novembril 1918 ilmus linna ametlikus väljaandes Tallinna Teataja ametlik teade linnavalitsuse otsusest ning seda päeva loetaksegi Tallinna Haridusameti sünnipäevaks.